Akdeniz Üniversitesi

anasayfa

duyurular

Yelken Topluluğu Duyurusu

Spor Topluluklarından Yelken ve Kürek Topluluğu Güz ve Bahar döneminde teorik eğitimlerini almışlardır. 10-13 mayıs tarihlerinde Eğirdir Gölünde yelken yapmışlardır.

Yazının Devamı

Rock Topluluğu

Rock Topluluğu

“Rock bir müzik türüdür. Genellikle elektrikli gitar, davul, bas gitar yardımıyla, bağıra çağıra ve kafa bacak sallayarak icra edilir. Kamuoyundaki genel kanının aksine kıvırcık, bele kadar gelen saçlara; uzunca ve ağzın dışında ikamet eden bir dile ve siyah tişörtlere ihtiyaç yoktur.

Bundan çok yıl önce, ABD' nin güneyinde, zenciler tarafından bulunmuştur. Kimin kaybettiği, neden arandığı ve nasıl bulunduğu gerçek bir muammadır. Emin olunan tek şey, 19. yüzyılın ikinci yarısında ABD' nin güneyinde “blues” şekliyle icraya başlandığıdır. Amerikalı siyahların o zamanlar evlerine elektrik bağlatacak kadar parası olmadığından dolayı akustik yapılmak zorunda kalınmıştır. Bunda elektrikli gitarın henüz keşfedilmemiş olmasının da önemli payı bulunduğu söylenir. İlk icra şekli, duvara çakılmış çivilere gerilen birkaç adet tele muhtemelen şeker kamışıyla vurmak ve melodik olarak bağırmak şeklindedir. Daha sonraları gitar icat olmuş, mertlik bozulmuş ve çocuğun adı blues konmuştur.”

Sayfa Özeti: Rock Topluluğu

Anahtar Kelimeler: